Hakkımda

Merhaba. Son aylar da neler yaptım. Haberlerim var sizlerle paylaşmak istediğim.

image1

Uzun yıllar sonra (21yıl)  kurumsal çalışma hayatıma ara verme kararı aldım ve bir keşif yolculuğuna çıktım. Öyle uzaklara değil kendi içime yaptım bu keşif yolculuğumu. Kendimi ne kadar az dinlediğim, aklımdan geçenler ile gönlüme düşenler arasında uçurumlar yarattığım, zorunluluklar ile olmaya çalışmak arasına da gidip gelmelerim ile yüzleştim, hala devam ediyor süreç her yeni bilgide tekrar tekrar sorguluyorum kendimi. Olmuşu kabul etmek yerine neden ve nasıllar aşamasındayım şu sıralar.

  

Sözü uzatmak istemiyorum olabildiğince özet aktarıyor olacağım.

İlk olarak biliyordum ki ne iş yaparsam yapayım sonun da paylaşım olmalıydı,

image2

İlk olarak biliyordum ki ne iş yaparsam yapayım sonun da paylaşım olmalıydı, ekmeği, suyu, iyi ve kötü günleri, yalnızlığı, dostluğu, arkadaşlığı ama en önemlisi bilgi ve naçizane tecrübemi. 

İlk olarak bu imkâna ulaştım.

İç disiplinine, işine olan saygısına, yol göstericiliğine ve kalbine gıpta ettiğim Sevgili Banu Çakar hanım ile yollarımız kesişti. Uzun yılardır sosyal medya üzerinden takip ettiğim biriydi kendisi. 

Tanımak isterseniz ki faydası olur link bilgilerini ekliyorum. 

You Tube: kisaltt.com/7U5UE 

Web Sitesi :  https://banucakar.com/ 

Banu Hanım kendi bünyesinde bir yer açtı bana, saha da, satış ve pazarlama, ekip yönetimi, iletişim ve kişisel imaj konuların da tecrübelerimi paylaşabileceğim bir olanak sağladı ben de bu konular üzerine eğitimler hazırladım.

Teoride bilgiye ulaşmak günümüzde artık çok kolay tek bir tuş yeterli, fakat pratik bilgi öyle kolay kolay olmuyor. Ben hem teorik hem pratik bilgimi harmanladım bu eğitimler için. Katkım, faydam, olur ise ne mutlu bana. Eğitmenlik konusun da iddialı değilim. Bu işe yıllarını vermiş olan insanlara saygısızlık yapmak istemem, benim paylaştığım bilgiler yaşanmış örnekler, alınan sonuçlar, nasıl yapılsaydı daha iyi sonuçlara gidebilirdik. ‘’ Tüm yanlışları kendimiz yapacak kadar zamanımız yok ‘’ hazır yapılmışlar varken onlardan ders almak, yapılan başarılı çalışmalar ile taçlandırmak isteğim.

Bu vesile ile Banu hanıma teşekkürlerimi sunmak isterim.

Gelelim 2. Etap keşif yolculuğuma. Çalışma hayatına ara verdiğim ilk zamanlar planladığım bir projem vardı,

image3

  

Gelelim 2. Etap keşif yolculuğuma. Çalışma hayatına ara verdiğim ilk zamanlar planladığım bir projem vardı, kadınlar ve yaptıkları değerli elişi ürünleri ortak bir platform kurarak ama bu kadınlar interneti kullanmayı hiç bilmeyen onlar yerine ürettikleri ürünleri tüketici ile buluşturacak bunu yaparken de maddi bir beklenti olmayacaktı. Maddi beklentim yoktu çünkü kendi yaptığım el işi ürünlerim de o site üzerinden satışta olacaktı ve böylece birçok ‘’ hiç anlamıyorum ben bu sosyal medyadan’’ söyleminde bulunan fakat üreten kadınlara olanak sağlayacaktım. Araştırma ve resmi adımlar atma aşamasın da karşıma öyle bir devlet yaptırımları, kanunlar yığıldı ki planımı değiştirmek zorun da kaldım. Geri adım atmadım sadece değişiklik yaptım.

Birçok faklı atölye çalışmalarına katıldım bu süre zarfın da hala devam ediyorum. Fırsatınız olur ise çok isterim katılın, zamanı unutup elleriniz ile oluşturduğunuz ürünlerin size verdiği mutluluğu değişmezsiniz hiçbir şeye.

Mesela kendi yazlık çantamı kendim yaptım, plaj şapkam hazır, birçok ünlü markanın modelinden daha iyi üstelik daha ucuza mal oldu.  Takılarımı kendim yaptım ve sadece kendime değil hepimize yaptım. Arkadaşlarıma hediyeler de güzelliğin diğer artısı oldu.

Yaptığım takı tasarımları dün By Sanat Cafe de görücüye çıktılar, umarım satın alanlar keyifle kullanırlar. Her geçen gün daha da ilerliyorum tasarım konusun da mutluyum. Seramik ve Gümüş takılar için atölye çalışmalarına katılıyorum Jgerçekten kendimi keşfediyorum.

Bu arada By Sanat Cafe Erkan Bey’e de desteği için minnettarım cesaret verdi.  

Ulaşmak isteyenler için sosyal medya link bilgilerini ekliyorum. 

Web sitesi : kisaltt.com/GU36X

Instagram :kisaltt.com/1ZEHO

Ayrıca önümüzde ki dönem için bu atölye çalışmalarımızı By Sanat Cafe de değerli hocalarımız (Sürpriz) planlıyor olacağız. Keşfetme yolculuğuna çıkmak isteyenler olur ise bekleriz. Programı planlıyoruz haberdar edeceğim.

Son bir teşekkür hayatımı paylaştığım kişiye sevgili Fatih Gülbakan’a . Teşekkürler canım desteğin ve varlığın için.

Evet, sevgili dostum eğer buraya dek okuduysan bir şiir ile teşekkür etmek isterim sana da lütfen kabul et.

Douglas Malloch’nın 

 Dağ tepesinde bir çam olamazsan,
Vadide bir çalı ol.
Ama dere kenarındaki en iyi küçük çalı sen olmalısın.

Çalı olamazsan bir ot parçası ol, bir yola neşe ver.
Bir misk çiçeği olmazsan bir saz ol.
Fakat gölün içindeki en canlı saz sen olmalısın.

Hepimiz kaptan olamayız, tayfalar da gerekli,
Dünyada hepimiz için bir şey var.
Yapılacak büyük işler, küçük işler var.
Yapacağın iş, yüreğine en yakın olan iştir.

Cadde olamazsan patika ol.
Güneş olamazsan yıldız ol.
Kazanmak yahut kaybetmek ölçü değildir.
Sen her neysen, onun en iyisi ol.

Yeter ki sen iyi ol.

Bana olduğu gibi sana da kendi keşif yolculuğunda ilham olur umarım.

Sevgiler.